Hillary Clinton 11/9

Kandydaci ubiegający się o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych wiedzą, że kampania wyborcza to nie tylko uśmiechy, uściski rąk i wywiady. To przede wszystkim czas wytężonej pracy i niesamowitego wysiłku. Każdego dnia po kilkanaście spotkań z wyborcami, ze sponsorami, z wolontariuszami, ze sztabem, no i ciągle w drodze. A ta jest ciężka z wielu powodów. Stany Zjednoczone, a w zasadzie każdy stan to inny klimat, inna pogoda, temperatura. Starty i lądowania, loty samolotami, helikopterami, przejazdy samochodami i brak odpoczynku mogą dać się we znaki każdemu, nawet najmłodszemu kandydatowi.

Clinton i Trump wiedzą, że konkurencja gna do przodu, ale zwłaszcza na ostatniej prostej każde potknięcie (te merytoryczne a także problemy zdrowotne) mogą być doskonałym argumentem w walce wyborczej. Tak też stało się, gdy Hillary Clinton zasłabła 11 września 2016 roku. Nie udało się tego ukryć, a sceptycy i przeciwnicy Clinton natychmiast zaczęli prześcigać się w domysłach przyczyn problemów zdrowotnych kandydatki demokratów.

Tego typu problemy są znakomitym argumentem do kontestowania przydatności konkurenta jako kandydata na stanowisko prezydenta, ale to nie tylko kontrkandydat i jego zwolennicy mają w tym wypadku argument w ręku. Każde problemy – zwłaszcza te zdrowotne są powodem natychmiastowych reakcji mediów, które stale obserwują otoczenie kandydatów i tak jak to było w tym przypadku, stają się tematem numer jeden w komentarzach ekspertów i publicystów.

Kilka godzin po tym jak rozeszła sie wiadomość, że Clinton nie może prowadzić kampanii wyborczej i odwołuje już spotkania z wyborcami, Hillary pokazała się publicznie i choć nie rozmawiała z dziennikarzami – samo wyjście z hotelu miało pokazać sceptykom, że wcale nic wielkiego się nie stało.
Może i się nie stało, ale komunikat o tym, że przyczyną niedyspozycji Hillary Clinton był atak zapalenia płuc już pewnie coś znaczy. Bo przecież, nie od dziś zarówno dziennikarze, jak i oponenci polityczni pytali o stan zdrowia Clinton, która od kilkunastu dni była „jakaś inna”. Widoczne było zmęczenie na twarzy, a w czasie wystąpień Clinton wielokrotnie miała ataki chrypy, która uniemożliwiała jej mówienie. Powody oczywiście nie będą znane publicznie, ale bez względu na to, kampania Hillary z pewnością zwolni przynajmniej na kilka dni.

ZOBACZ więcej na temat kampanii wyborczych:

Audiobook „Co wyborcy zyskają gdy wygrasz wybory” – 2,99 zł

Audiobook WYGRAJ WYBORY – 29 zł

CD pack KAMPANIA WYBORCZA – CD audio – 59 zł

Dwa e-booki WWW-WYBORY i JAK WYGRAĆ WYBORY? – 39 zł

Kampania wyborcza Baracka Obamy – kampania wyborcza w Internecie – 29 zł

Książka „Jak wygrać wybory?” – 39 zł

Jak wygrać wybory? – czytaj na Kindle 6,15$

 

Zdobądź zaproszenie  – Konferencja WYBORY LOKALNE  i zyskaj BONUS 500 zł na materiały wyborcze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s